Який колір підібрати для дизайну спальні?

Доведено, що кожен колір без винятку є носієм певної енергетики. Саме з цієї причини, до вибору навколишньої нас колірної гами варто підходити з усією відповідальністю. Не виключенням є і оформлення житла. Якщо врахувати, що у сні проходить одна третина нашого життя, тоді спальня – це чи найвибагливіша кімната в будинку, правильний колірний дизайн якої є не просто бажаним, а вкрай необхідним. Від присутньої в ній атмосфери безпосередньо залежать не тільки наш комфорт і загальний настрій, але і повноцінність відпочинку, такого необхідного для яскравого, насиченого життя.

 бежевий дизайн спальні

Велика кількість квітів у природі народжує безліч ідей для оформлення спалень. У даній статті ми розглянемо найкращі варіанти колірного дизайну обителі сну, один з яких ви зможете з легкістю почерпнути для облаштування інтер’єру власної спальні.

Спальня в бежевому кольорі

Присутність бежевих відтінків привнесе в простір спальні атмосферу умиротворення і всеосяжної гармонії. За своєю природою даний колір є універсальним. Його спокійна енергетика підійде для оформлення кімнати як молодій подружній парі, так і парі, яка може похвалитися солідним стажем подружнього життя. У першому випадку, фрагментарні вкраплення бежевого будуть найбільш оптимальними. Наприклад, бежеві подушки, плед, приліжковий килимок, штори та інші дрібні деталі дизайну спальні ідеально урівноважать більш насичені бірюзові стіни. У другому випадку, бежевий колір може виступати в якості базового, доповненого при цьому яскравими аксесуарами дизайну. Класичне оформлення спальні в бежевій колірній гамі припускає комбінацію м’яких коричневих відтінків, де жовтувато- або сірувато-коричневий буде домінуючим. На відміну від білого, бежевий позбавлений відчуття надмірної стерильності, він асоціюється із затишком, теплотою і надає сприятливу дію на психіку людини. Ще одною вагомою перевагою даного кольору є те, що він терпимий до сусідства практично будь-якого відтінку колірного спектру і служить гармонійним фоном для всіх інших складових інтер’єру.

бежевий дизайн спальні

Бежеве рішення для дизайну спальні відрізняється своєю універсальністю

Спальня в зеленому кольорі

Оскільки зелений – це колір живої природи, не дивно що він володіє високим терапевтичним ефектом. А що може бути краще спальної кімнати, яка не тільки розслабляє, але і одночасно зцілює виснажений насиченим ритмом життя організм? Зелений колір володіє багатим спектром різних відтінків. При оформленні спальні рекомендують віддавати перевагу приглушеним тонам даного кольору. Оливковий, гірчичний болотний і сіро-зелений інтер’єр освіжить кімнату і заспокоїть людину, яка знаходиться в ній. Крім того, зелений колір в дизайні спальної кімнати абсолютно ненав’язливий, він буде завжди приємний оку і не викличе бажання змінити обстановку. Одним з важливих умов успішного використання зеленого в дизайні інтер’єру квартири є його правильне поєднання з іншими відтінками. Монохромність даного кольору в просторі спальні – не найкраще рішення. Так, замість припливу сил ви отримаєте стан психічного дискомфорту і відчуття хворобливості. Облаштовуючи спальню, поєднуйте зелений з пастельними тонами або з такими ж яскравими, але контрастними кольорами – жовтим, помаранчевим, червоним. Головне – не перестарайтеся, адже спальня є насамперед місцем відпочинку і все в ній повинно бути підпорядковане саме цій меті.

 зелений дизайн спальні

Зелена спальня – свіжість і сприятливий мікроклімат простору

Спальня в фіолетовому кольорі

Як у природі, так і в інтер’єрах спалень фіолетовий зустрічається вкрай рідко. Він являє собою симбіоз червоного і синього, у зв’язку з чим в його відтінках присутнє переважання одного з цих кольорів. Використання фіолетового при облаштуванні спальні вимагає особливої ​​обережності і поміркованості. Причому це особливо актуально, коли мова йде про його темні тони. У великих кількостях даний колір обтяжує інтер’єр, робить його похмурим і часом навіть гнітючим. Винятком є ​​світлі відтінки фіолетового. Їх грамотне введення в колірний дизайн зробить атмосферу спальні інтимною та романтичною. Що ж стосується червонуватих відтінків даного кольору, то їх бажано уникати. Поєднання фіолетового з білим – одне з найбільш часто використовуваних дизайнерами рішень. Інтер’єр спальні, в якому фіолетовий межує зі спокійним бежевим, кремовим або світло-коричневим відтінком, стає помітно теплішим і затишнішим. Якщо ви не ризикуєте віддати пальму першості фіолетовому кольору, тоді при облаштуванні кімнати його краще використовувати в якості лаконічних вкраплень.

 фіолетовий дизайн спальні

Спальня в білому кольорі

Бездоганність і чистота білого – це те, що підкуповує багатьох оформлювачів в ході розробки колірного дизайну спалень. До того ж, саме цей колір як не можна краще справляється із завданням візуального збільшення простору скромної по площі кімнати. Біла спальня виглядає легкою. У ній подружжя, які відчувають труднощі у взаєморозумінні, знайдуть бажаний компроміс і знайдуть втрачену гармонію в особистих відносинах. Допускається як базове, так і локальне оформлення спальні в білому кольорі. При цьому кімната може бути витримана абсолютно в будь-якому стилі, починаючи від традиційної класики до актуального на сьогоднішній день мінімалізму. Серед достоїнств білого – можливість комбінування з будь-яким іншим кольором, багата гамма відтінків і естетичний зовнішній вигляд. Зробивши вибір на користь даного кольору, варто взяти до уваги, що його превалювання в інтер’єрі спальні створить відчуття перебування в лікарняній палаті. Набагато виграшніше виглядатимуть відтінки білого – кремовий, молочний, слонової кістки та інші. У той же час яскраві акценти червоного, бордового, чорного, синього, фіолетового і смарагдового кольорів набувають особливу привабливість на білому тлі.

 білий дизайн спальні

Білий колір в інтер’єрі спальні дарує свободу вибору сусідніх відтінків

Спальня в синьому кольорі

Синє колірне рішення є, мабуть, одним з найбільш оптимальних для оформлення дизайну спальні. Даний відтінок актуалізує в нашій свідомості пейзажі безтурботних морських просторів, що особливо підходить для кімнати, призначеної для сну і відпочинку. Більш того, на думку психологів синій дуже корисний для людей, що спеціалізуються у сфері розумової праці. Однак незважаючи на гармонійність цього кольору, він, як і будь-який інший, вимагає осмисленого підходу до його використання. У даному сенсі особливого значення набуває освітленість і розташування кімнати. Ідеально, якщо вона знаходиться в сонячній частині квартири. Це в якійсь мірі дає свободу дій при виборі конкретного відтінку синього. Вважається, що сіро-блакитні і холодні тони є найбільш придатними для спальні з південним розташуванням, а синьо-зелені і більш інтенсивні – для північного. Якщо ваша кімната орієнтована на захід або схід, синій інтер’єр буде здаватися темним і похмурим. Спальню, де переважає блакитний колір краще доповнити білими, бежевими або сірими акцентами. Найкращим партнером глибокого синього стане білий колір, а трендовий бірюзовий «порадіє» нейтральним пастельним тонам.

 синій дизайн спальні

Відтінки синього в оформленні спальної кімнати – пряме попадання в ціль

Продумуючи колірний настрій власної спальні, намагайтеся дотримуватися комплексного підходу. Адже успіх кінцевого результату залежить не тільки від краси того чи іншого кольору, але і від того наскільки він впишеться в загальний інтер’єр кімнати.

Опубліковано в Спальня дизайн Мітки: , , , ,
Залиште, будь ласка, коментар! Ваша думка для нас важлива!
  • Igor Kubitskyy

    фіолетовий гарно дивиться, відтінок не дуже насичений. Але мені найбільше бежевий і білий подобається)

  • Кольори справді мають вплив на настрій та самопочуття