Вітальня і спальня разом в одній кімнаті

Часто невеликий метраж оселі заставляє нас робити ремонт квартири, поєднуючи в одній кімнаті функції декількох приміщень. Вітальня, як правило, служить для прийому гостей, святкувань та посиденьок з друзями, а спальня, навпаки, є місцем затишку, відпочинку та сну. Тому виникає питання, як поєднати вітальню і спальню, зробити дизайн інтер’єру таким чином, щоб вони органічно доповнювали один одного?

Щоб по максимуму використати наявну обмежену в розмірах площу кімнати, можна використати кілька способів в дизайні Вашої квартири: розмістити компактно меблі, які складаються та розкладаються, або в процесі ремонту квартири розділити функціональні зони інтер’єру перегородками.

вітальня і спальня разом

Чудовим варіантом економії маленького простору кімнати стануть ергономічні меблі з легких матеріалів (наприклад алюмінію), які легко можна пересувати по кімнаті або трансформувати в залежності від поставлених завдань. Хоча увагу слід зробити на невисоких меблях, проте навряд чи вийде обійтися без шафи для розміщення речей. Щоб візуально збільшити простір, радимо зупинитися на моделях дзеркальними або однотонними дверима-купе. Також варто через малу площу варто відмовитися від великої кількості яскравих кольорів і дрібних деталей на інших великих поверхнях – стінах, дивані, підлозі. Диван в дизайні вітальні із спальнею є найважливішим елементом. Разом із комплектом крісел він буде незамінним для прийому гостей, а розклавши його, ви отримаєте зручне місце для сну на ніч.

Проте можна визнати, що досить незручно весь час складати і розкладати диван. Через це вартує подумати, як зробити дизайн кімнати, поєднавши вітальню і спальню, щоб дві функціональні зони лишалися завжди доступні і не потребували додаткових дій з меблями.

Зону для сну, як правило, потрібно розмістити в місці, яке є найбільш затишне в кімнати, а також добре освітлене і провітрюване. Щоб створити відчуття відокремленості від загального простору можна використати декілька видів перегородок, які умовно можна поділити на мобільні та стаціонарні.

вітальня і спальня разом

Останні можуть бути виготовлені з гіпсокартонну, скла, також можуть бути зроблені у вигляді полиць, стелажів різної висоти, а також інших декоративних елементів. Все залежить від того, де буде розміщене спальне місце. Якщо ліжко, розташоване до стіни тільки з боку голови, варто зупинитися на одній перегородці з боку ніг (це збереже зручний підхід до ліжка з двох сторін). Якщо ліжко розташоване в куті, підійдуть перегородки, змонтовані уздовж нього. Крім стандартних перегородок, які йдуть від підлоги, для візуального виділення зони відпочинку, можна використати вузькі вертикальні перегородки, які виступають зі стіни і гармонійно доповнюють дизайн квартири.

вітальня і спальня разом

Мобільні перегородки можна зробити у вигляді ширм-купе (суцільних або напівпрозорих) із скла, пластику або тканини. Вони зовсім не захаращують простір і дозволяють в будь-який момент відділити спальну зону від загального простору.

Опубліковано в Дизайн вітальні Мітки: , , ,
Залиште, будь ласка, коментар! Ваша думка для нас важлива!