Чим збагатити дизайн вітальні?

Коли потрібно задуматися про декор стін у вітальні? Краще – на стадії, коли ведуться брудні будівельні робіти. Можна звичайно зайнятися цим і пізніше … Але можливостей щось доробити пізніше буде менше.

На початку ремонту

Архітектурні елементи інтер’єру. Задумайтеся про декор вітальні ще на етапі, коли почалося будівництво будинку або ремонт квартири. Які конструкції Ви можете звести?

Фальш-стіни. Ці елементи інтер’єру використовуються для дизайну неглибоких ніш. Такі конструкції можуть знадобитися для підвішування в ніші картини (в фальш-короб ховають підсвічування) або кріплення LCD телевізора (всередині ховають дроти). Деколи у фальш-стіни вбудовують полки, а в деяких випадках, якщо дозволяє глибина – повноцінну систему зберігання або ж можна і камін.

 ніші у вітальні

* Вбудовані меблі допомагають сформувати дизайн простору порожньої стіни. Для вітальні чудовий вибір – стелажі і полиці, які розташовані в нішах.

• Фальш-колони або пілястри (вертикальні виступи на стіні). Такі елементи інтер’єру дозволять візуально зменшити величезне приміщення, розділити його на функціональні зони.

• Камін. Зведений з камню чи цегли на етапі будівельних робіт у домі, може стати чудовим і водночас найулюбленішим елементом дизайну інтер’єру вітальні.

камін в квартирі

• Вітражі. Їх можна використати не тільки в міжкімнатих дверях, але і в розсувних перегородках. Можна також зробити фальш-вікно – скляний короб з візерунком на стіні та з підсвіткою всередині.

• Ліпнина. Як правило, ліпнина прикрашає і стіни, і стелю вітальні в класичному стилі. Якщо ви не подбали про гіпсові елементи інтер’єру на брудній стадії ремонту – не біда. Сьогодні у продажу є багато аналогів ліпнини з пластику. Вони легко монтуються фарбуються в колір, який Вам сподобається.

 ліпнина

В кінці ремонту

Фінальна обробка. Якщо Вам здається, що вітальня получається занадто тьмяною і нудною, доведеться внести зміни до дизайну.

Є декілька варіантів освіжити дизайн вітальні:

1. Доповніть шпалери багетами по периметру стелі.

2. Зробіть розпис за трафаретом або використайте готові наклейки-декоретто.

3. Можна використати фотошталери на порожній стіні. Картини підберіть з великою кількістю дрібних деталей, які не набридне розглядати з часом.

фото шпалери

4. Тим, хто полюбляє графіті, можете нанести малюнок на однотонну стіну. Сьогодні можна купити відмінні акрилові фарби всіх кольорів.

У готовому інтер’єрі

Ніколи не пізно щось доробити. Прикрасити стіни у вітальні можна в будь-який момент: і зразу ж після того, як закінчився ремонт, і через рік після закінчення. До того ж, з часом хочеться замінити предмети інтер’єру і оновити дизайн вітальні.

Картини та постери. Можна використати відразу декілька – поруч один з одним або в різних кінцях кімнати. Однотонні стіни краще підходять для розміщення картин. Зверніть увагу: великі полотна вішають під нахилом, трохи вище рівня очей, маленькі – на рівні очей, прямо.

картини у вітальню

 * Вам краще зробити стіни в однотонних кольорах, якщо Ви хочете прикрасити інтер’єр вітальні картинами. Ніша, декорована картинами, потребує підсвітки – про це треба подбати на етапі будівельних робіт.

Колекції листівок та фотографії. Ставимо їх в одинакові рамки або паспарту та розвішуємо групами. Також в одній великій рамці можна зробити колаж з фотографій.

Дзеркало. Звичайно у вітальні воно необов’язкове, але чому б його не повісити? Зробити це треба так, щоб світло, відбиваючись, потрапляло у найтемніший куток. Не рекомендується розміщувати дзеркало строго напроти вікон і дверей.

Полка на стіні. Вона буде корисною для розміщення інших предметів інтер’єру: сувенірів, колекцій та ін. На цю ж полку поставте кілька книг, які гості зможуть полистати у вашій відсутності, скоротивши час.

Бра і точкова підсвітка. Світильники також можуть служити елементами дизайну вітальні або виконувати допоміжну функцію – наприклад, вигідно підсвічувати на стіні репродукції або постери.

 освітлення в квартирі

* Не забувайте світильники – вони будуть чудовою прикрасою стін у вітальні.

Опубліковано в Дизайн вітальні, Дизайн квартир Мітки: , , ,
Залиште, будь ласка, коментар! Ваша думка для нас важлива!